Palatul Culturii: Deschis Miercuri – Duminică 10-17 | Închis Luni, Marți, Sărbători legale | Deschis acum

A A A
Deficiențe de auz
Deficiențe de comunicare
Deficiențe de mobilitate
Back to all Post

Bienala Internaţională de Gravură Contemporană 2017. Lista lucrărilor care nu au trecut de etapa de jurizare

20 septembrie 2017 – 22 octombrie 2017

Lista lucrărilor care nu au trecut de etapa de jurizare:

1. “Scarlett”, xilogravură, DIONE RABELO, BRAZILIA;

2. “Scenery for a firefly play around”, gravură metal, PAULO ROBERTO LISBOA, BRAZILIA;
3. “Maisons vers le cote du bas et le cote du haut du monde”, acvaforte, laviu, verni moale, PAULO ROBERTO LISBOA, BRAZILIA;
4. “Zbor frânt”, tehnică mixtă, ALEXANDRU MACOVEI, REP. MOLDOVA;
5. “Self entrapment”, acvaforte, grafit, CRISTINA GĂUREAN, ROMÂNIA;
6. “The Traverse”, linogravură, DOMINIKA BOGDAN, POLONIA;
7. “Green Net”, tehnică mixtă, SLOBODAN RADOJKOVIC, SERBIA;
8. “Cabaret” , linogravură, CLEMENTINE BODET, FRANŢA;
9. “ La Notte”, intaglio, mixtă, MEHRDAD KHATAEI, IRAN;
10. “Heads”, linogravură, IOANNIS MONOGYOS, GRECIA;
11. “Kaleidoscope”, linogravură, KRYSTYNA MANIECKA-BOGDAN, POLONIA;
12. “Woman with a Dragonfly”, linogravură, LUKASZ BOGDAN, POLONIA;
13. “Chevy Impala”, acvaforte, acvatinta, ADRIANO CASTRO, BRAZILIA;
14. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, COSMIN PĂUNESCU, ROMÂNIA;
15. “Portret, I”, linogravură, ELENA-FELICIA SELEJAN, ROMÂNIA;
16. “Iaşi, capitală de război”, tehnică mixtă, GABRIELA NISTOR, ROMÂNIA;
17. “Iaşi, capitală de război”, acvaforte, CORINA OPREA, ROMÂNIA;
18. “Memorii reciclate”, carborundum, CARMEN MASLOSKI, ROMÂNIA;
19. “Meteores 01”,acvaforte, acvatinta, PASCAL RAGOUCY, FRANŢA;
20. “Empechement”, colografie pe lemn, GIORGIO FIUME, ITALIA;
21. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, COSMIN BANU, ROMÂNIA;
22. “August”, linogravură, ANCA APOSTOL, ROMÂNIA;
23. “Elementos Signograficos”, litografie, GERSON IPIRAJA, BRAZILIA;
24. “Les cimees”, serigrafie, ELENA ZEPPOU, MAREA BRITANIE;
25. “Memories” I, tehnică mixtă, EVE EESMA, ESTONIA;
26. “Jocuri” I, II, colografie, AILINCĂI RODICA, ROMÂNIA;
27. “Stairs – Andeneria 4”, colografie, OLGA FLORES DIAZ, PERU;
28. “Primăvară”, carborundum, ac rece, CORINA-MARIA FII, ROMÂNIA;
29. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, ANDREEA ZAMFIR, ROMÂNIA;
30. “Îngerul pazitor”, linogravură, DUMITRU LUNGU, REP. MOLDOVA;
31. “Iaşi, capitală de război”, ac rece, COSMIN TĂNASĂ, ROMÂNIA;
32. “Heure de pointe”, burin, BRIGITTE KERNALEGUEN, FRANŢA;
33. “Invisible Woman”, xilogravură/embosare, JULIO GARAY TERRAZAS, PERU;
34. “One title, I”, tehnică mixtă, MYKHAILO KRASNYK, UCRAINA;
35. “One title, II”, tehnică mixtă, MYKHAILO KRASNYK, UCRAINA

International Contemporary Engraving Biennale 2017. List of artworks not accepted into the competition

Add Your Comment

© 2022 Complexul Muzeal Național „Moldova”, Iași. Toate drepturile rezervate.