Complexul Muzeal Național Moldova Iași
Complexul Muzeal Național Moldova Iași

 

Bienala Internaţională de Gravură Contemporană 2017. Lista lucrărilor care nu au trecut de etapa de jurizare

20 septembrie 2017 - 22 octombrie 2017




Lista lucrărilor care nu au trecut de etapa de jurizare:
1. “Scarlett”, xilogravură, DIONE RABELO, BRAZILIA;
2. “Scenery for a firefly play around”, gravură metal, PAULO ROBERTO LISBOA, BRAZILIA;
3. “Maisons vers le cote du bas et le cote du haut du monde”, acvaforte, laviu, verni moale, PAULO ROBERTO LISBOA, BRAZILIA;
4. “Zbor frânt”, tehnică mixtă, ALEXANDRU MACOVEI, REP. MOLDOVA;
5. “Self entrapment”, acvaforte, grafit, CRISTINA GĂUREAN, ROMÂNIA;
6. “The Traverse”, linogravură, DOMINIKA BOGDAN, POLONIA;
7. “Green Net”, tehnică mixtă, SLOBODAN RADOJKOVIC, SERBIA;
8. “Cabaret” , linogravură, CLEMENTINE BODET, FRANŢA;
9. “ La Notte”, intaglio, mixtă, MEHRDAD KHATAEI, IRAN;
10. “Heads”, linogravură, IOANNIS MONOGYOS, GRECIA;
11. “Kaleidoscope”, linogravură, KRYSTYNA MANIECKA-BOGDAN, POLONIA;
12. “Woman with a Dragonfly”, linogravură, LUKASZ BOGDAN, POLONIA;
13. “Chevy Impala”, acvaforte, acvatinta, ADRIANO CASTRO, BRAZILIA;
14. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, COSMIN PĂUNESCU, ROMÂNIA;
15. “Portret, I”, linogravură, ELENA-FELICIA SELEJAN, ROMÂNIA;
16. “Iaşi, capitală de război”, tehnică mixtă, GABRIELA NISTOR, ROMÂNIA;
17. “Iaşi, capitală de război”, acvaforte, CORINA OPREA, ROMÂNIA;
18. “Memorii reciclate”, carborundum, CARMEN MASLOSKI, ROMÂNIA;
19. “Meteores 01”,acvaforte, acvatinta, PASCAL RAGOUCY, FRANŢA;
20. “Empechement”, colografie pe lemn, GIORGIO FIUME, ITALIA;
21. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, COSMIN BANU, ROMÂNIA;
22. “August”, linogravură, ANCA APOSTOL, ROMÂNIA;
23. “Elementos Signograficos”, litografie, GERSON IPIRAJA, BRAZILIA;
24. “Les cimees”, serigrafie, ELENA ZEPPOU, MAREA BRITANIE;
25. “Memories” I, tehnică mixtă, EVE EESMA, ESTONIA;
26. “Jocuri” I, II, colografie, AILINCĂI RODICA, ROMÂNIA;
27. “Stairs – Andeneria 4”, colografie, OLGA FLORES DIAZ, PERU;
28. “Primăvară”, carborundum, ac rece, CORINA-MARIA FII, ROMÂNIA;
29. “Golul ca mesaj”, tehnică mixtă, ANDREEA ZAMFIR, ROMÂNIA;
30. “Îngerul pazitor”, linogravură, DUMITRU LUNGU, REP. MOLDOVA;
31. “Iaşi, capitală de război”, ac rece, COSMIN TĂNASĂ, ROMÂNIA;
32. “Heure de pointe”, burin, BRIGITTE KERNALEGUEN, FRANŢA;
33. “Invisible Woman”, xilogravură/embosare, JULIO GARAY TERRAZAS, PERU;
34. “One title, I”, tehnică mixtă, MYKHAILO KRASNYK, UCRAINA;
35. “One title, II”, tehnică mixtă, MYKHAILO KRASNYK, UCRAINA

International Contemporary Engraving Biennale 2017. List of artworks not accepted into the competition




Share